ISCP residentuur

ECADC pakub kunstnikele 2-kuulist stipendiumi residentuuriks ISCPi stuudios Brooklynis New Yorgis. Stipendium katab reisi-, majutus- ja elamiskulud.

 

ISCP on üks tunnustatumaid mittetulunduslikke kaasaegse kunsti institutsioone, mis pakub karjääri alustavatele ja selle keskpaigas olevatele kunstnikele ja kuraatoritele residentuuriprogramme. Korraga on residentuurivõimalus enam kui 30 kunstnikul ja kuraatoril ning ISCP poolt on residentidele uute projektide väljatöötamiseks vaja minev aeg, koht ja igakülgne toetus. Lisaks saadavad residentuuriprogrammi mitmed erialasele arengule ja avalikkuse kaasamisele suunatud tegevused ning nii toimib ISCP eri vaatepunkte kaasava rahvusvahelise platvormina, mis annab võimalused kunsti produtseerimiseks, selle näitamiseks ja kontekstualiseerimiseks. ISCP publikuprogramm toetab dialoogi ning integreerib oma residendid New Yorgi kunstikogukonda. ISCP pakub oma residentidele isikliku, 24 tundi avatud oleva sisustatud 18m2 stuudiopinna, regulaarsed stuudiokülastused residentuuriprgrammi külaliskriitikutelt, ühiskülastused muuseumitesse, galeriidesse ja teistesse kultuuriinistitutsioonidesse ning osalemisvõimaluse ISCP avalike loengute programmis. Samuti on residendid oodatud osalema nii ISCP näituse- kui osalusprojektide programmis.

 

ISCP residentuuriprogramm on mõeldud kunstnikele, kes on oma tööle pühendunud ning loomingulises etapis, mil juurdepääs stuudiopinnale New Yorgis ja läbikäimine sealse kunstikogukonnaga on kunstipraktikat võimalikult seda muutva tähendusega.

 

Residentuuriprogrammis osalemiseks esitatud avaldusi hindab EKKAK poolt määratud rahvusvaheline žürii.