ISCP residentuur

EKKAK pakub igal aastal ühele kunstnikule kahekuulist stipendiumi residentuuriks ISCP stuudios Brooklynis New Yorgis. Residentuur toimub oktoobrist novembrini. Stipendium katab reisi-, majutus- ja elamiskulud. ISCP residentuuriprogramm on mõeldud rahvusvaheliselt aktiivsele kunstnikule, kelle kunstitegevusele oleks võrgustumine New Yorgi kunstikogukonnaga oluline.

 

Kandideerimiseks tuleb saata aadressile iscp@ecadc.ee:

– vabas vormis avaldus, mis kirjeldab, kuidas ISCP-EKKAK residentuuriprogramm aitaks kaasa taotleja edasise kunstitegevuse arengule;

– viimase kolme aasta näituseprojektide dokumentatsioon: PDF-fail kuni kümne visuaaliga või link portfooliole;

– elulookirjeldus kahe soovitaja kontaktandmetega.
Programmis osalemiseks esitatud avaldusi hindab EKKAK määratud rahvusvaheline žürii.

 

ISCP-EKKAK residentuuris on varem osalenud:

2023 Helena Keskküla

2022 Taavi Suisalu

2020 ja 2021 Mia Raadik (2021osales virtuaalresidentuuris)
2019 Laura Põld
2018 Paul Kuimet
2017 Anu Vahtra
2016 Rael Artel
2015 Marge Monko

 

ISCP on üks tunnustatumaid mittetulunduslikke kaasaegse kunsti institutsioone, mis pakub residentuuriprogramme karjääri alustavatele või selle keskpaigas olevatele kunstnikele ja kuraatoritele. Residentuurivõimalus on korraga enam kui 30 kunstnikul ja kuraatoril. ISCP toetab residente uute projektide väljatöötamisel aja, koha ja muu vajalikuga. Residentuuriprogrammiga kaasnevad erialasele arengule ja avalikkuse kaasamisele suunatud tegevused. Nii toimib ISCP eri vaatepunkte hõlmava rahvusvahelise platvormina, mis annab võimaluse kunsti toota, näidata ja kontekstis vaadelda.

 

ISCP publikuprogramm toetab dialoogi, aidates oma residentidel paremini sulanduda New Yorgi kunstikogukonda. Selleks on residentidel kasutada isiklik sisustatud 18 m2 stuudio, mis on ööpäev läbi avatud. ISCP residentide stuudioid külastavad regulaarselt programmi külaliskriitikud, ees ootavad ühiskülastused muuseumidesse, galeriidesse ja teistesse kultuuriasutustesse, on võimalik osaleda ISCP avalike loengute programmis. Lisaks on residendid oodatud osalema nii ISCP näituse- kui ka osalusprojektide programmis.