Rahvusvaheline fookus: Jessamyn Fiore / New York

Reedel, 10. aprillil kell 17:00 olete oodatud New Yorgi kaasaegse kunsti kuraatori Jessamyn Fiore loengusse NO99 Teatri kohvikus (Sakala 3).

 

Jessamyn Fiore on kuraator, autor ning Gordon Matta-Clarki fondi direktor. Septembris 2014 liitus ta ühe partnerina Lower East Side’il asuva Rawson Projects nimelise galerii tiimiga. 2007-2010. aastani oli Jessamyn Thisisnotashop nimelise mittetulundusliku galerii direktor Dublinis asutades samal perioodil koostöö platvormi kirjanikele ja kunstnikele, mis sai nimeks The Writing Workshop.

 

Oma loengus keskendub Jessamyn oma hiljutistele projektidele nagu “112 Greene Street. The Early Years (1970-1974)” nimeline näitus ja raamat SOHO algusaegadest eksperimentaalse kunstiväljana, tööst kuraatorina Jean-Paul Najar Fondi jaoks Dubais ning eelolevast koostööprojektist Sam Martineu ja Katrin Koskaruga Kölnis.

 

Jessamyn Fiore külastab Eestit EKKAKi Külaliskuraatorite programmi raames. Külaliskuraator kohtub mitmete eesti kunstnike ja kunstiinstitutsioonidega. EKKAKi Külaliskuraatorite programmi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

 

Vaata lisaks siit:

http://jessamynfiore.com

http://rawsonprojects.com

http://www.davidzwirner.com/exhibition/112-greene-street-the-early-years-1970-1974/