Kriisinõuandla ja konsultatsioonid kunstivaldkonnale

Koroonaviiruse karantiin on löönud segi paljude kunstnike ja kunstivaldkonnas tegutsejate plaanid. Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) on koos partneritega avanud vastavalt hetkeolukorrale pidevalt täieneva kriisinõuandla, kust leiab vastuseid hetkel kõige pakilisematele küsimustele. Nõuandla sündis EKKAKi, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse, Kultuuriministeeriumi, Kultuurkapitali ja Eesti Kunstnike Liidu esindajate ning vabakutselise kunstitöötaja Airi Triisbergi koostöös. Kriisinõuandla leiab EKKAKi ja KKEKi kodulehelt.

 

Lisaks pakub EKKAKi tiim kunstivaldkonnas tegutsejatele tasuta lühikonsultatsioone õiguse, raamatupidamise, rahastuse, kommunikatsiooni, galeriinduse, kunstimesside ja teistel kultuurikorralduslikel teemadel. Koroonakarantiini ajal on võimalik nõu saada telefoni, e-kirja või veebikohtumise teel.

 

Tänu EASi loomemajanduse tugistruktuuride arendamise toetusele saab EKKAK perioodil 2020-2021 toetada järgmisi tegevusi: Eesti kunstiorganisatsioonide ja galeriide osalemine välismessidel; kunstiorganisatsioonide esindajate õppevisiidid rahvusvahelise kunstiväljaga tutvumiseks; väliskuraatorite ja -kriitikute uurimisvisiidid Eestisse ning Eesti kunstiorganisatsioonide veebiarendus ja pikaajaline mentorlus. Rahvusvahelisi visiite eeldavad tegevused on kriisiperioodiks peatunud, kuid aasta teiseks pooleks plaanitud projektidest palub EKKAK juba praegu teada anda, et arutada toetusvõimalusi. Veebiarendusest ja mentorlusest huvitatud organisatsioonid peaksid endast märku andma 31. maiks 2020.

 

EKKAKi regulaarsed koolitused ja seminarid kunstiprofessionaalidele jätkuvad aasta teise pooles. Alates 2012. aastast toimunud galeristide meistrikursus leiab aset tänavu oktoobris ning registreerimine avaneb augustis 2020.

 

Rohkem infot toetuste ja tegevuste kohta leiab siit. Küsimuste ja nõustamise soovi korral palun võtke ühendust EKKAKi projektijuhi Kadi-Ell Tähistega.

 

EKKAK on mittetulunduslik organisatsioon, mille peamiseks eesmärgiks on Eesti kaasaegse kunsti rahvusvahelise nähtavuse suurendamine ning Eesti kaasaegse kunsti välja toetamine ja arendamine. EKKAK jätkab Eesti Kunstiindeksi andmebaasi täiendamist, veab mittetulundusühingut Outset Eesti ning korraldab Noblessneri sadamalinnakus asuva Kai kunstikeskuse tööd.

 

Perioodiks 2020-2021 on EKKAKile antud EASi loomemajanduse tugistruktuuride arendamise toetus projekti “Eesti kaasaegse kunsti tugistruktuuri ja ettevõtete arendamine” elluviimiseks. Projekti eesmärgiks on kunstivaldkonna organisatsioonide ekspordivõimekuse suurendamine, valdkonna rahvusvahelistumise toetamine ning kunstivälja ja turu professionaalne arendamine.

 

Lisaks EASile toetavad EKKAKi tegevust Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

 

Galeristide meistrikursus 2018. Foto: Johan Pajupuu